Langstroth

19 položek

Jedná se o světově nejrozšířenější typ úlu. I když je jeho historie podstatně delší než u naší 39x24, vyvaroval se několika zásadních nedostatků. V celém systému je dodržena včelí mezera - včely nikde zbytečně netmelí. Rámek je dostatečně masivní - má delší životnost, pevnost, neulamují se mu "ouška". Dno je celozasíťované, podložka a zároveň uzávěr potřebný při léčení včelstev je umístěn pod sítem. Hlavní výhodou tohoto konstrukčního řešení je možnost sledování letních denních spadů roztoče, bez rušení včel a tím i nepříjemného obtěžování včelami. Fundovanými pokusy je dostatečně dokázáno, že při použití delšího rámku není zapotřebí úl izolovat. Naše úly mají sílu stěny nástavku 25 mm - i když ve světě je častěji 3/4 coulu (cca 19 mm). Všechny části úlu zakoupeného u nás jsou plně kompatibilní s Langstrothy vyráběnými v ČR. Úly jsou vyráběny z borovice vejmutovky. Krabicové víko vysoké 60mm se třemi centimetry polystirenu z pozinkovaného plechu. Úl lze pořídit v několika modifikacích vzhledem k výšce rámku. Rámek originál 448x232 mm, je na ošetřování obdobný jako 39x24. Dále nízkonástavkové varianty 159 a 185 mm. Hlavní výhodou je možnost včelaření spíše s nástavky než s rámky. A nebo jeden až dva originál nástavky + několik medníků s rámkem 137 případně 159 mm. V Langstothech lze včelařit jak se 3 včelstvy, tak s 3000 včelstvy v zásadě pořád se stejným způsobem ošetřování.

Pokud si nevíte rady s výběrem nástavků a rámků, neváhejte zavolat. Nebojte nenecháme vás nakoupit si úplný nesmysl.

Prohledat výsledky filtru fulltextem

Zobrazit:
Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení

Z důvodu plánované operace nebudeme do konce července odesílat zásilky českou poštou a zásilkovnou. Po telefonické dohodě na čísle 737 451 563 lze domluvit osobní vyzvednutí. Děkujeme za pochopení.