Medomet radiální

Medomet radiální

Medomet pro 24 rámků

37000 Kč s DPH

Na toto zařízení se vztahuje dotace ve výši 29 600,- Cena po odečtení dotace 7 400,-

Světově nejrozšířenější typ medometu. Princip spočívá v použití odstředivé síly směrem k horní loučce rámku. Vzhledem k tomu, že včely hospodaří tak, aby překonaly gravitaci a udržely med v plástech, tak v opačném směru může med poměrně snadno odtékat. 

Výhody radiální koncepce. Malý přístroj pro velký výkon, točí se zároveň větší množství rámků. Rámky se točí pouze jedním směrem. Z toho plyne jednodušší regulace.

Nevýhody. Tento medomet je určen pouze pro nízké rámky do 17 cm. Rámky výšky 24 cm točit lze, ale v menším počtu a s menší účinností. Vytáčecí cyklus trvá od 10 do 15 minut v závislosti na viskozitě medu.

Parametry:

Vnější průměr 700 mm, výška 900 mm

24 rámků 448x137, 448x159, 390x120 - 170

Napájení 240 V

Příkon 0,37kW, řízeno frekvenčním měničem, kvalitní šneková převodovka, asynchronní motor - bezprašný, tichý

Otáčky max. 280 ot/min, otočným ovladačem se volí maximální otáčky, celková délka cyklu se ovládá vypínačem on-off

Při objednání je nutné doplnit rozměr používaných rámků. Především šířku horní loučky (26 nebo 28mm) a délku Hofmanova rozšíření (plastové rámky bývají delší).

Nový komentář

Kontrolný kód

i

* (Povinné)

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení