Včelaříci

Kroužek malých včelařů

Kroužek malých včelařů

V pondělí jsme si krásně užili pečení perníčků. Všichni byli moc šikovní a vytvořili krásné perníčky různých tvarů, dokonce se pekl i čert, anděl a Mikuláš :-)

Tohle nebo příští pondělí budeme mít "kosmetickou" dílnu a upaltáme si propolisovou mast a medový balzám na rty.

Také se musíme učit a učit, protože příští rok se zúčastníme soutěže Zlatá včela 2019 :-) Zjišťuji ještě podrobnosti a vše potřebné okolo, ale jasné je, že letos se první kolo pro Vysočinu koná 27.4.2019 na ZŠ v Jimramově. Bude to určitě pro děti dobrá zkušenost a výlet a nemusí se ničeho bát. I kdybychom nezískali ani jeden bod, tak to bude pěkný výlet a zjistíme na co se další léta připravovat a jak soutěže probíhají:-) Takže doufám, že se všichni zúčastní!

 

 

 

 

Dál se budeme věnovat teorii :-)

Takže dál budeme hrát různé hry, při kterých si budou do hlaviček cpát včelařskou terminologii a pojmy. Naštěstí máme krásné fotografické materiály a zásobu včelařských dvd. V plánu je i výroba svíček, ztloukání rámečků a drátkování a zkusíme si během zimy vyrobit čmeláčí budku, která je specifiická dlouhou a úzkou chodbičkou, abychom na jaře zkusili chytit čmeláčici. Také mám v plánu zkusit Warré úl, kde by se asi dětem včelařilo lépe.

Dotazy pište, volejte

Těším se na všechny v pondělí, Kája

 

Přihlášení