Výrobky ze včelího vosku

Všechny svíčky i ozdoby vyrábím z vlastního vytěženého vosku, čistého, bez přídavku parafínu či jiných příměsí. Ceny se odvíjí od hmotnosti výrobku a pracnosti jeho výroby. V nabídce jsou produkty k různým příležitostem. Vánoční, Velikonoční, z lásky, pro radost, k narození miminka či k narozeninám. Vše lze nakombinovat s medy či medíky a vytvořit zdravý dárek z přírody.

Včelí vosk je čistě přírodní produkt, který má prakticky neomezenou trvanlivost. Podobně jako med dokáže přežít bez pohromy i celá staletí a má tolik možností využití jako málokterá přírodní substance. Je produkován voskotvornými žlázami včel, jejichž aktivita je za normálních okolností nejvyšší mezi 10. až 18. dnem života dělnic. Takovým včelám se říká stavitelky. Pokud má ale včelstvo nedostatek stavitelek, mohou starší včely činnost žlázy změnou potravy obnovit. Vosk tedy vzniká složitou metabolickou přestavbou medu a pylu v těle dělnic a vylučuje se na zadečku, na spodní straně 3.-6. článku, ve formě šupinek, které dělnice pomocí kusadel rozmělňují, zpracují a používají jako stavební hmotu na tvorbu plástů. Ty jsou včelami využívány především k uskladnění zásob medu a pylu, k vývoji včelího plodu ( v buňkách plástu probíhá vývoj od vajíčka přes larvu až po kuklu) a také k tepelné izolaci.

 K vytvoření 1 kg vosku spotřebují včely 3,5-10 kg medu a okolo 50g pylu. Na 1 kg vosku je třeba 1.250.000 šupinek.

 

 

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení