Propolisová tinktura

Propolisová tinktura

Čistá propolisová tinktura, 10mlPropolisové kapky mají antibakteriální, protiplísňové a hojivé účinky. Přípravky s propolisem využijí osoby s drobnými záněty, ekzémy nebo při výskytu aftů v dutině ústní. Výrobek není určen pro děti.

60 Kč s DPH

Propolisová tinktura je lihový extrakt propolisu.

Propolis může u některých lidí vyvolávat alergii, proto před jeho užíváním doporučuji udělat kožní test citlivosti. Kůži na vnitřní straně v ohybu lokte potřeme 2 kapkami propolisové tinktury a počkáme několik hodin, jestli se neobjeví alergická reakce. U přecitlivělých osob se objeví malé, svědivé vřídky. Pak se musíme užívání tohoto léku vzdát.

Propolis je velmi účinný i v malých dávkách a koncentracích. Je vhodné vždy po 3 týdnech aplikace, 1 měsíc přestávka. Jinak by propolis při dlouhodobé léčbě místo pomoci mohl uškodit.
Propolis můžeme podávat při všech zánětlivých procesech organizmu. Pokud po 3 týdnech nenastane zlepšení, je lepší dále jej neužívat.

Tipy k užívání:

Na posílení imunity užíváme několik měsíců jednou denně 20 kapek 20% propolisové tinktury s medem, cukrem ( na kostku) nebo vodou. V lékárnách lze koupit slabší, jen 10% propolisové kapky.

Při bolestech v krku a bolestech mandlí nakapeme do 1/2 sklenice teplé vody 10 kapek tinktury a několikrát za den kloktáme. Kloktání přináší rovněž vynikající výsledky při paradontóze a jiných zánětech v dutině ústní.

Při těžké rýmě a zánětu průdušek - inhalace: do inhalátoru nebo misky s horkou vodou nakapeme 30 kapek tinktury, hlavu překryjeme teplým ručníkem a vdechujeme blahodárné výpary.

Při žaludečních a dvanáctníkových vředech, katarech, problémech s játry: 20 kapek propolisové tinktury nakapeme do hrníčku spařeného lněného semínka a nálev půl hodiny před jídlem vypijeme; užíváme třikrát denně.

 

 

Nový komentář

* (Povinné)

  • Rouskový pyl

    Rouskový pyl přinášejí včely do úlu jako jednu ze základních složek...

    150 Kč s DPH

  • Perga

    Perga je pyl upravený včelmi v plástech.Užívat 1-2 lžičky denně.

    300 Kč s DPH

Kolem včel už nelítáme, máme tedy čas na Vaše objednávky:-)

Medu je zatím dost, v Kněži prodáváme i 980g balení medu, tak se zastavte:-)

Děkujeme za účast v kurzech, bylo to letos velmi povedené.

Přejeme všem úspěšné přezimování včelstev:-)

 

Přihlášení